راهکارهای فروشگاهی

راهکار شماره 1فروشگاهی:

این راهکار بسیار ساده ، مناسب فروشگاه هایی می باشد که نیاز یه انبار داری ندارند و فقط در پی مکانیزه کردن فرآیند فروش خود می باشند و می خواهند فاکتور مشتری را بصورت چاپی و در قالب فیش ارائه دهند.

الف-موارد کاربرد :

فروشگاه های کوچک و متوسط

سوپر مارکت های کوچک و متوسط

ب-نرم افزار مورد نیاز:

1-    نرم افزار فروشگاهینسخه متوسط ،نسخه پیشرفته  و نسخه ویژه آریا (قابل ذکر است که نسخه های پایین تر قابلیت ارتقاء به نسخه های بالاتر را  نیز دارا می باشند).      

ج -سخت افزار های مورد نیاز:

1-یک دستگاه کامپیوتریا صندوق فروشگاهی

2-یک دستگاه پرینتر حرارتی با پورتUSB برای چاپ فیش در کنار صندوق

3-دستگاه بارکد خوان(اختیاری)

4- کشوی پول اتوماتیک (اختیاری)

 
راهکارهای فروشگاهی

همانطور که در شکل بالا قابل مشاهده است این راهکار بسیار ساده و کاربردی می باشد و هم اکنون در بیش از هزاران فروشگاه که مشتری شرکت فن آور گستر آریا هستند نصب و راه اندازی شده است.روش فروش نیز به این ترتیب می باشد که مشتری خرید خود را انجام داده و برای پرداخت به پای صندوق می آید .فروشنده به وسیله دستگاه بارکد خوان و یا به صورت دستی کالا ها را که قبلا در نرم افزار فروشگاهی آریا با ذکر آخرین قیمت تعریف شده اند ،انتخاب می کند وسپس دکمه چاپ را فشار می دهد .جمع کل قابل پرداختی به صورت فیش از پرینتر حرارتی کنار صندوق خارج شده و مشتری بر اساس آن مبلغ را پرداخت می نماید و فروشنده دکمه تسویه را فشار می دهد و پول را داخل کشوی پول اتوماتیک قرار میدهد و تمام.

راهکار شماره 2فروشگاهی:

این راهکار بسیار ساده ، مناسب فروشگاه هایی می باشد که علاوه بر کالاهای بارکدی و تعدادی دارای کالاهای وزنی نیز می باشند ودر پی مکانیزه کردن فرآیند فروش خود می باشند و می خواهند فاکتور مشتری را بصورت چاپی و در قالب فیش ارائه دهند.

الف-موارد کاربرد :

فروشگاه های کوچک و متوسط با فروش کالاهای وزنی

سوپر مارکت های کوچک و متوسط با فروش کالاهای وزنی

قنادی ها و خشکبار فروشی ها

سوپر پروتئین ها کوچک،متوسط و بزرگ

ب-نرم افزار مورد نیاز:

1-    نرم افزار فروشگاهی، نسخه پیشرفته  و نسخه ویژه آریا  (قابل ذکر است که نسخه های پایین تر قابلیت ارتقاء به نسخه های بالاتر را  نیز دارا می باشند).      

ج -سخت افزار های مورد نیاز:

1-یک دستگاه کامپیوتریا صندوق فروشگاهی

2-پرینتر حرارتی با پورتUSB برای چاپ فیش در کنار صندوق

4-کشوی پول اتوماتیک (اختیاری)

5-ترازوی دیجیتال با قابلیت چاپ بارکد


در این راهکار روش فروش به این شکل خواهد بود که کالای وزنی بر روی ترازو قرار می گیرد و متناسب وزن و قیمت تعریف شده کالا بارکدی به وسیله ترازو تولید خواهد شد .این بارکد در پای صندوق به وسیله بارکدخوانخوانده می شود و نرم افزار فروشگاهی آریا فیش مجموع را تولید خواهد کرد که از پرینتر حرارتی پای صندوق چاپ خواهد شد و میزان کالاهای ثبت شده و فروش رفته به طور اتوماتیک از انبار تعریف شده در نرم افزار فروشگاهی آریا کسر می گردد و ارزش ریالی آن به حساب صندوق اضافه خواهد شد.


http://ariyares.ir/wp-content/uploads/2015/05/ls22.jpg